Helburuak eta Tutoreak

Batxilergoa DBH bukatu eta gero hasten da. Bi helburu nagusiak ditu:

  1. Ikasleak helduarorako eta bizitza oso baterako prestatzea, gizabanako diren aldetik; bizikidetza harmoniatsua garatzearekin eta gizarte justu eta zuzenago bat eraikitzearekin konprometituak; eta natura zaintzearekin eta garapen jasangarriarekin konprometituak
  2. Goragoko ikasketak egiteko nahiz lanean hasteko prestatzea, berme osoz, eta bizitzan zehar etengabe ikasteko eta prestatzeko motibatzea.

Batxilergoko etapa honetan ikastetxean kalitatezko formakuntza ematen saiatzen gara, akademiko, giza eta kristau arlotan. Horrelako hezkuntz osoa lortzeko, beste gauzekin batera, ordu bat astero daukagu tutoretzarako. Ordu hauek  goragoko ikasketei begirada sakona emateko eta behar bezalako orientabidea egiteko aprobetxatzen dira batez ere. Orientabide hau klase bakoitzako tutoreak egiten du. Tutoreak, orientabide hau egiteaz gain, momentu bakoitzean beharrezkoa denerako laguntzeko prest daude.

Hona hemen tutoreen taldeak eta koordinatzaileak (jarraian posta-elektronikoaren helbideak):

Bigarren Hezkuntzako Zuzendaria:

Javier Aguirre, direccion.secundaria@indautxujesuitak.org

1ºBatxilergoa

Kurtsoko koordinatzailea:

Asier Extremo, extremo.asier@indautxujesuitak.org

Tutoreak:

1.A – Esther Lezamiz, lezamiz.esther@indautxujesuitak.org

1.B – Itziar Villanueva, villanueva.itziar@indautxujesuitak.org  / Gisela Abad abad.gisela@indautxujesuitak.org

1.C – Virginia Tomé, tome.virginia@indautxujesuitak.org

1.D – Alberto Sarasúa, sarasua.alberto@indautxujesuitak.org

1.E – Juanpi Roa, roa.juanpi@indautxujesuitak.org

2ºBatxilergoa

Kurtsoko koordinatzailea:

Inés Larrea, larrea.ines@indautxujesuitak.org

Tutoreak:

2.A – Imanol San José, sanjose.imanol@indautxujesuitak.org

2.B -Javier Axpe, axpe.javi@indautxujesuitak.org

2.C – Aitor Basterretxea, basterretxea.aitor@indautxujesuitak.org

2.D – Ainhoa Irizar, irizar.ainhoa@indautxujesuitak.org

2.E – Salva Ayuso, ayuso.salva@indautxujesuitak.org

×